wtorek, 19 maja 2015

tekturkowy mini-decoupage

 W ramach Krakowskiej Wiosny Craftowej 2015 - sobota 16 V - Skarbnica Pomysłów zorganizowała warsztat "Make&Take" o ozdabianiu tekturek; w którym to miałam niewątpliwą przyjemność brać udział.
Każda z uczestniczek dostała małą paczuszkę, a w niej: bazę kartki, tekturkę, wykrojnikową serwetkę...i jakiegoś scrapka -> u mnie było to piórko i kwiatuszki ;) Nadto organizatorzy przygotowali wspaniałe papiery scrapowe, serwetki, tusze, kwiaty, gazę itp., itd. 
Pierwsze minuty to moje usilne przyzywanie pomocy Ducha Świętego i prośba o natchnienie... Uznałam, że kartka będzie dla Mamy z okazji jej Święta (26 V - Dzień Matki ).
Powolnymi kroczkami - podpytując i podpatrując - uczyłam się jak potraktować tekturkę z większą nieco płaszczyzną... bo jak traktować papier - co nieco wiedziałam ;) 
...a czas mijał nieubłaganie... 
Inne uczestniczki skończyły swoje prace w wyznaczonej czasoprzestrzeni - sama miałam zarys i częściowo zrobioną karteczkę... Po zajęciach i zdjęciach chwyciłam co można (w tym także zbędne ścinki sąsiadki z jej serwetkowego wykrojnika;) )... i wybiegłam, by wrócić do całkiem innej rzeczywistości.
............................................................................................................
Wieczorem przechodząc Plantami zrobiłam kilka bardzo podobnych zdjęć typu:

Kartkę zaś robiłam nocą...

 W pierwotnej wersji wyglądała tak:
...i taką też posłałam w sieć ;)  


...a noc była długa i pracowita...
...a ranek pokazał, że nowe przemyślenia i nowe spojrzenie na rzeczywistość zadecydowały co następuje:
* kartka będzie dla mamy mojego przyjaciela :) 
* troszkę więcej kwiatów jej nie zaszkodzi ;)
* brokat mile widziany...

 ...i jeszcze nawiązująca kolorami koperta...
...i maziajkowo-tuszowa zabawa z odwrotem kartki...


W mej wizji Serduszka symbolizują całą rodzinkę: Mama i syn to mocniejszy akcent, zaś Tato i bracia - bledsze odciśnięcia tuszu przez moją pseudo maskę :D


             - pozdrawiam serdecznie - M-ka

2 komentarze: